דלקות חוזרות בדרכי השתן

Title Art
חזרה לאוסף הטיפול טבעי נטורופתי במחלות

טיפול טבעי נטורופתי במחלות

 

חז"ל אומרים שגוף בריא הוא גוף שאינו מרגיש את עצמו.

 

את שלפוחית השתן שלנו, השופכה, פתח השופכה ואיברים נוספים אנחנו לא ממש אמורים להרגיש. אצל אדם שמרגיש את הכליות, כיס המרה, הכבד, התוספתן וכו', ניתן להבין שקיימת מחלה כלשהי.

 

כאשר חווים כאב או דלקת בשלפוחית השתן, הדבר הטבעי שקורה הוא שכל תשומת הלב שלנו מופנית לאותו האזור. לפעמים מתחיל להיראות לנו כאילו רק היא קיימת. באופן אינטואיטיבי, אם כואב לנו באזור מסוים - נרצה לטפל בדיוק באותו אזור. הכאב החד, הצריבה והשריפה גורמים לנו לשכוח שגוף שלם מחובר לאותה שלפוחית שתן כאובה ומציקה.

באופן פרדוקסלי הטיפול היעיל הוא זה שמטפל בכל מה שמסביב לשלפוחית - את.   

 

לגוף יש יכולת להבריא מכל מחלה. בודאי שהוא יכול להבריא בעצמו מתופעה כה פשוטה (מציקה מ-א-ו-ד, אני יודעת, אבל פשוטה) כמו דלקת בדרכי השתן.

 

מה התפקיד שלך בכל הסיפור?

1. לא להפריע לגוף לבצע את המוטל עליו.

2. לעזור לו.

 

כאשר יש דלקות שחוזרות על עצמן בשלפוחית השתן, ואינן מבריאות באופן ספונטני, זה נותן לנו רמז על מערכות בגוף שאינן פועלות באופן תקין או אופטימלי על מנת להביא לריפוי הגוף. יש למצוא את הגורם שמפריע למערכת החיסון ולמערכות נוספות להגיע למצב של הבראה מוחלטת. לרוב נמצא בעיות אחרות, לעיתים לא מטרידות או אפילו מורגשות במיוחד, גם באזורים אחרים בגוף. כל אלו יובילו אותנו למציאת פיתרון לדלקות החוזרות שיתאים לאותה מטופלת.

 

כדי לטפל במחלה, צריך להבין את הגורם למחלה. התשובה המקובלת והנפוצה לשאלה הזאת תהיה שהדלקת בדרכי השתן נגרמה ע"י זיהום חיידקי. חשוב לציין שזיהום יכול להיות גם על רקע פטרייתי והטיפול בו יהיה שונה, לכן חשובה מאוד האבחנה ע"י בדיקת מעבדה מתאימה. פה לא נגמרה עבודתנו. השאלה החשובה יותר היא למה את סובלת מזיהום? למה שהחיידקים או הפטריות יבחרו דווקא בשלפוחית השתן שלך להתיישב ולהתרבות?

 

נוכל להעזר בשאלות שיכווינו אותנו:

 מה תפקיד שלפוחית השתן בגוף?

למה שלפוחית השתן זקוקה על מנת לבצע את תפקידה?

 

מערכת השתן היא רק אחת מבין חמש מערכות בגוף בתפקידן לסלק פסולת מהגוף. לכל מערכת דרך יחודית משלה לפינוי סוגים שונים של פסולת. העובדה שקיימות כל כך הרבה מערכות בגוף שאחראיות על הניקיון שלנו, מראה לנו עד כמה תהליכי פינוי הפסולת מהגוף שלנו חשובים. שלפוחית השתן יחד עם הכליות, השופכה ו"שחקנים" נוספים, הוא לסנן את הדם שלנו בכל רגע. מערכת השתן היא אחת המערכות החשובות והעסוקות בגוף. האם כבר עכשיו את יכולה לנחש מה יגרום למערכת השתן שלך להיות עסוקה עוד יותר?

 

החומרים שמפונים דרך מערכת השתן הם:

תרכובות חנקניות, אוריאה, חומצות שתן, קריאטינין ומלחי אמוניום, עודפי מלחים באופן כללי ועודפי נתרן במיוחד, עודפי אשלגן, פוספטים וסולפטים (מגיעים ממטבוליזם של חלבונים), פיגמנטים, הורמונים, ויטמינים והנגזרות שלהם, שאריות של תרופות (רוב התרופות מסולקות דרך מערכת השתן). כן, יש הרבה עבודה למערכת השתן שלך.

ליקויים בתפקוד הכליות ושלפוחית השתן עשוי לגרום להפרעה בייצור השתן או בסינון הדם, דבר שעשוי לגרום להצטברות רעלים ונוזלים בגוף.

 

לטיפול הנטורופתי בדלקות כרוניות בדרכי השתן מספר מטרות:

1. להביא להקלה מהירה.

2. להביא להבראה מוחלטת.

3. להימנע מחזרת הדלקות בדרכי השתן.

4. להביא את הגוף למצב בריא יותר על מנת שיוכל להתמודד ולהימנע מהופעתן של מחלות.

 

לקביעת תור לטיפול נטורופתי בדלקות כרוניות בדרכי שתן

 

Thumbnail
נטורופתית ענת טל

אולי תתענייני גם ב:

Title Art